Bukiet ślubny z broszek - część druga - "Nożyczki, świeczka, taśma i koraliki"

Witajcie!

Pora na małe sprawozdanie z placu boju bukietu broszkowego. Odbiór już za miesiąc, więc trzeba się uwijać - broszki od dawna zadrutowane - obecnie pochłania mnie produkcja kwiatków z tkaniny, które posłużą za podkład pod broszki. Podkład tego rodzaju uznałam za niezbędny ze względu na ułatwienie przy formowaniu kształtu wiązanki i ażury w broszkach - nie chcę, żeby gdziekolwiek było widać chociaż skrawek elementów technicznych - drutu i taśmy florystycznej. Perfekcyjne wykończenie to jedna z podstaw. :)

Kwiatki wykonuję z różnej wielkości krążków tkaniny, których brzegi opalam nad płomieniem świecy. Dzięki temu zabiegowi materiał nie pruje się a sam krążek lekko się marszczy, co upodabnia całość do delikatnych płatków żywych kwiatów. Kwiatek powstaje dzięki nanizaniu na igłę z nitką kolejnych krążków od największego do najmniejszego a następnie kilkukrotne przeszycie wszystkich krążków razem po zewnętrznej stronie blisko środka (kwiatki wychodzą wtedy bardziej "stulone"). Środek, jeśli jest widoczny, wykańczam kilkoma pasującymi kolorem koralikami, mocuję drut i gotowe!

Z Przyszłą Panną Młodą przedyskutowałyśmy sprawę butonierki dla Pana Młodego (lepiej późno, niż później :D ) - Ania podesłała mi pocztą delikatnie zdobioną miniaturową kłódkę z pasującym do niej kluczykiem i poprosiła aby kłódkę umieścić w bukiecie a kluczyk wkomponować w ozdobę dla jej przyszłego męża - na znak, że tylko on ma klucz do jej serca. Współpraca z Anią to czysta przyjemność - zwraca uwagę na wszelkie detale. To będzie piękny ślub, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. :)Na deser mój śliczny mini storczyk, który właśnie, po 10 miesiącach spoczynku zaszczycił mnie ponownym kwitnieniem.

2 komentarze:

  1. Aww, pieknie <3 juz sie nie moge doczekac!! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mogę się doczekać efektu końcowego, a zapowiada się oszałamiający finał :) I pomysł z kłódka i kluczykiem jest świetny :) Pozdrawiam, Agnieszka.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...